خرید بک لینک
ساخت فروشگاه رایگان
رزرو آنلاین هتل خارجی
football strike خرید سکه
دانلود رمان عاشقانه
football strike خرید دلار
رزرو آنلاین هتل خارجی
آموزش آشپزی ایرانی
خرید جم هی دی
کپسول آتش نشانی
کولرگازی ارزان
تبلیغات در شبکه های اجتماعی
خرید گیفت کارت
کولرگازی
خرید پیج اینستاگرام
ساخت استخر
مانومتر ویکا
اخبار و مقالات دنیای کامپیوتر

اخبار و مقالات دنیای کامپیوتر

چه چیزهایی را باید و نباید در طراحی وب سایت انجام دهیم؟

شبکه جهانی وب حتی در شمال و جنوب و شرق و غرب کره زمین و به طور کلی در سراسر دنیا فراگیر شده است. مانند انسان ها که سراسر کره زمین وجود دارند، شبکه جهانی وب سایت ها هم در همه جا ریشه دوانده است. این بحث هر زمان که جستجوی در مرورگرها انجام می شود، اهمیت فزون تری می یابد.

بیایید این گونه فرض کنیم که شما تصمیم گرفته اید تا وب سایتی را طراحی کنید. هیچ زمانی بهتر از حالا نیست تا دریابید که چگونه از این شبکه جهانی فراگیر برای جلب مخاطبان به وب سایت تان استفاده کنید. بیایید بفهمیم که چگونه این وب سایت ها را اجرایی کنیم و چگونه حجم زیادی از بازدیدکنندگان را به این وب سایت اختصاص دهیم و جذب کنیم.

زمانی که شما در ابتدا، وب سایت را برای اینترنت طراحی می کنید، نیاز دارید تا روی کلمات کلیدی تمرکز داشته باشید. دقیقا این موقعیت زمانی است که شما متوجه خواهید شد که کلمات کلیدی وب سایت ها مانند دام و طعمه ای در مرورگرها هستند تا به این وسیله در سراسر دنیا مورد توجه قرار بگیرند. ما سال ها است که درباره کلمات کلیدی می شنویم، اما آیا کسی تا به حال کلمات کلیدی را به طور واضح برای ما توضیح داده است، یا اینکه در کجا می توانیم آن ها را پیدا کنیم و چگونه کار می کنند را برای ما بیان کرده اند؟ این موارد نشان می دهد که چگونه کلمات کلیدی کار می کند و چگونه آن ها را برای مشتریان طراحی سایت مان عملی سازیم.

اولین توجه تان قبل از طراحی سایت تان در حین پروسه و حتی بعد از پروسه طراحی وب سایت باید روی کلمات کلیدی باشد. زمانی که ما وب سایت ها را جستجو می کنیم، آن ها به موتورهای جستجو می گویند که ما به دنبال چه چیزی هستیم، و زمانی که موتورهای جستجو به دنبال کلمات کلیدی هستند، این کلمات کلیدی، جستجوها را به وب سایت ها متصل و هدایت می کنند.

بیایید اهمیت کاربرد کلمات کلیدی در وب سایت ها را کشف کنیم. اول تصمیم بگیرید که وب سایت تان درباره چه چیزی است. چرا وب سایت طراحی می کنید، آیا می خواهد محصولی را بفروشید و یا سرویسی را ارائه دهید و یا شاید هم فروشگاه الکترونیکی راه می اندازید؟

خیلی از مردم به وب سایت های نمونه یا وب سایت هایی که برای استفاده آسان هستند متوسل می شوند که این امر به شما اجازه می دهد تا وب سایتی را برای خود بسازید و طراحی کنید. در حالی که این موضوع ممکن است برای برخی عملی باشد، اما اکثریت به وب سایتی نیاز دارند که با مناسب نیازهای شان طراحی شده باشد. اما، با وجود آن وب سایت ها، شما به هیچ اطلاعات برنامه نویسی احتیاج ندارید، اما در بعضی مواقع مانع کارتان نیز می شود.

علاوه بر گرفتن دامنه وب سایت، چیزی که شما نیاز دارید تا انجام دهید این است که یک هاست برای وب سایت بیابید. هاست وب سایت، پشتیبانی هایی را برای تان مهیا می کند که برای ساخت وب سایت نیاز دارید و هر وب سایتی باید هاست مناسبی داشته باشد. هاست وب سایت به شما آدرس ایمیل، فضایی برای صفحات وب سایت و دیگر ویژه هایی را ارائه می دهد.

شما نیاز دارید که صفحات وب سایت را خودتان طراحی کنید. اگر شماHTML را بشناسید یا بخواهید که HTML را یاد بگیرید، حتما می توانید این کار را بکنید، اما اگر نمی خواهید خود را عذاب دهید، می توانید شرکت طراحی وب سایتی را به صورت آنلاین بیابید. برای اکثر مردم این مورد، بهترین می باشد. چیزی که نمی خواهید در طراحی وب سایت انجام دهید این است که بدون هدف مشخصی طراحی را شروع کنید.

البته این مطلب را هم باید به خوانندگان این مقاله بگوییم که در حال حاضر کلاس های آموزش طراحی سایت در شرکت طراحی سایت اطلس وب در حال برگزاری میباشد و شما میتوانید توسط 8 دوره ای که این شرکت آماده نموده است طراحی سایت را از 0 تا 100 آموزش و فرا بگیرید. امروزه موسسه ها و آموزشگاه های بسیار زیادی میباشند که آموزش طراحی سایت را آموزش میدهند ولی آموزش طراحی سایت در شرکت اطلس وب مهمترین برتری و مزیتی که دارد این میباشد که از بروز ترین و بهترین مطالب طراحی وبسایت باخبر خواهید شد. شما هم اکنون میتوانید از لینک بالای صفحه آموزش طراحی سایت میتوانید پیش ثبت نام خود را انجام دهید.

به عنوان مثال، شما تصمیم می گیرید که وب سایت تان را طراحی کنید و بسازید تا مخاطبان تان را قانع کنید تا وسایل مورد نیازشان را به صورت آنلاین خریداری کنند. کلید اصلی برای افزایش شمار مخاطبان وب سایت تان این است که همان طور که وب سایت طراحی می کنید، کلمات کلیدی را هم برای وب سایت تان تهیه کنید.

چه کسی وب سایت شما را می بیند؟ تصور کنید جستجوهایی به صورت آنلاین برای یافتن سرویس هایی که وب سایت شما تبلیغ می کند، انجام پذیرد. از چه کلماتی استفاده می کنید؟ وسایل نگه داری از سالمندان، نگه داری از کودکان، نگه داری از نوزادان؟ وسایل مراقبت از چمن؟ و ابزارهای دیگر! هر کدام یک از این موارد مانند یک کلمه کلیدی برای وب سایت تان می باشد.

در نظر بگیرید که وب سایت تان 6 صفحه دارد. کلمات کلیدی که در بالا استفاده کردیم را در نوار جستجو در بالای صفحه وارد کنید. تمام کلمات کلیدی تان را در صفحه اصلی استفاده کنید. زمانی که وب سایت تان بارگیری می شود، این کلمات اولین چیزی هستند که یک بازدیدکننده وب سایت می بیند. بازدیدکنندگان از صفحه اصلی وب سایت تان استفاده می کنند تا بفهمند که وب سایت شما درباره چیست. کلمات کلیدی را در متن های وب سایت پخش کنید تا مرورگر بهتر بتواند این کلمات کلیدی وب سایت را شناسایی کند.

از کلمات کلیدی در عنوان صفحات استفاده کنید و از عنوان صفحات در نوار جستجو استفاده کنید. کلمات کلیدی را در متن های صفحات وب سایت پخش کنید. به این ترتیب جزء اولین وب سایت هایی قرار می گیرید که در نتایج جستجو مرورگر وجود دارد. چقدر لذت بخش است که یک بازدیدکننده بار دیگر به وب سایت شما باز گردد و به سرویس ها و محصولاتی که در وب سایت ارائه می دهید، نیاز داشته باشند.

در وب سایتی که به طور مثال در اینجا با هم فرض نمودیم، شما یک صفحه اصلی در وب سایت می سازید که با موارد که به فروش می رسانید مثل وسایل نگه داری از کودک و سالمندان و وسایل چمن زنی و غیره در ارتباط است. شما نیاز به یک صفحه "تماس با ما" یا "درباره ما" دارید تا ارتباطات تان را با مشتریان وب سایت بسط دهید و به این روش آن ها می توانند محصولات تان را سفارش دهند، سوالات بپرسند یا حتی از وب سایت تان شکایت یا انتقاد کنند.

اگر وب سایت تان شش صفحه دارد، باید در عنوان صفحه از 5 کلمه استفاده کنید، و 5 تای دیگر را باید در نوار جستجو قرار دهید. حالا میانگینی از این کلمات کلیدی را در هر صفحه وب سایت قرار دهید. به این صورت تقریبا 71 نفر از طریق مرورگرها می توانند وب سایت شما را انتخاب کرده و وارد آن شوند.

منبع: سایت آموزش طراحی سایت


+ نوشته شده در چهارشنبه 24 شهريور 1395ساعت 15:35 توسط داریوش ببریان | | تعداد بازدید :

دندان های حساس و این توصیه ها

راههای درمانی موثر برای دندان ها ی حساس کدامند چه توصیه هایی در این زمینه به افرادی که با دندان های حساس به مشکل بر میخورند کمک می کند

بنا به اعلام انجمن دندان پزشکی آمریکا، از هر 8 نفر، تقریبا یک نفر دندان های حساس دارد. حساس شدن دندان ها ریشه در برخی علل از مسواک زدن نامناسب گرفته تا مصرف بیش از حد خوراکی های شیرین، دارد.

با توجه به ساختمان دندان ها٬ لثه در قسمت ریشه دندان و مینای دندان در بالا ( قسمت تاج دندان ) به خوبی از نفوذ تحریکات به بافت زنده دندان یعنی عاج دندان جلوگیری می کنند. در زیر مینای دندان عاج دندان از مجاری لانه زنبوری شکلی تشکیل شده که مایع داخل آنها مستقیما با مغز و عصب دندان در ارتباط است .با رسوب کلسیم توسط بزاق دهان٬ بر روی مینای دندان ها بطور طبیعی این مجاری بسته می مانند اما زمانی که لثه ها و محافظ ریشه دندان یا مینای دندان ها آسیب ببینند، انتهای این مجاری باز شده و کمترین تغییرات دمایی موجب جابجایی و حرکت سریع مایع درون آنها شده، این تحریک موجب تیر کشیدن دندان می شود.

خبر خوب این است که شما می توانید با انجام برخی اقدامات احتیاطی از بروز حساسیت دندان پیشگیری کنید.

آرام مسواک زدن: مسواک زدن شدید خود باعث خطر ابتلا به حساسیت دندان می شود. توصیه بر این است که روزانه دو بار و هر بار ۵ دقیقه توسط یک مسواک نرم و با کیفیت دندان ها را مسواک بزنید. ابتدا با زاویه 45 درجه سطح بیرونی دندانها را به آرامی و با دو حرکت بالا و پایین و حرکت به طرفین مسواک بزنید این کار موجب می شود تا حد امکان داخل شیار ها و سطح خارجی دندان ها کاملا تمیز شود. سپس سطح داخلی و روی دندان ها را به همان ترتیب تمیز کنید. مسواک زدن آرام و طولانی مدت بسیار مناسبتر از مسواک زدن سریع با استفاده از مسواکی زبر است.

استفاده از خمیردندان ضد حساسیت: این خمیردندان ها حاوی ترکیبی است که به جلوگیری از انتقال حساسیت دندان به عصب کمک می کند. از این خمیردندان ها روزانه دوبار می توانید استفاده کنید.

استفاده از دهانشویه های فلوراید: این دهانشویه ها لایه مینای دندان را تقویت می کند و به محافظت در برابر حساسیت می انجامد. همچنین استفاده از دهانشویه های فلوراید منجر به محافظت در برابر پوسیدگی دندان می شود که خود می تواند علت بروز حساسیت دندان باشد. فقط به یاد داشته باشید که بعد از مسواک زدن روزانه دهان خود را با این دهان شویه ها شستشو دهید.

اجتناب از نوشیدنی های اسیدی: غذاها و نوشیدنی های اسیدی مینای دندان را از بین می برد و به حساسیت های دندان و پوسیدگی آن می انجامد. بعضی ها در تابستان بیشتر دچار حساسیت های دندان می شوند، چون بیشتر گوجه فرنگی یا لیمو که حاوی اسید بالایی است را مصرف می کنند.

استفاده از محافظ دندان: اگر شما مبتلا به دندان قروچه هستید، می توانید در هنگام شب از محافظ های دندان یا به اصطلاح نایت گاردها استفاده کنید چون دندان قروچه خود عاملی برای افزایش آسیب به دندان است.

به دندان پزشک مراجعه کنید: حساسیت دندان های شما می تواند علامت هشدار دهنده از یک مشکل جدی تر دهان و دندان مانند دندان شکسته، ریشه در معرض خطر و یا بیماری لثه باشد. برای پیدا کردن علت حساسیت دندان به دندان پزشک مراجعه کنید.

منبع: سایت دندانپزشکی کودکان


+ نوشته شده در چهارشنبه 24 شهريور 1395ساعت 15:35 توسط داریوش ببریان | | تعداد بازدید :

معیارهای انتخاب بهترین هاست

امروزه با توجه به فراگیر شدن استفاده از اینترنت، تعداد وب سایت های جدیدی که هر روز به این شبکه عظیم اضافه میشوند به سرعت در حال افزایش است .معیارهای زیادی نظیر طراحی حرفه ای سایت، مطالب جالب و بروز، سئو و بهینه سازی مناسب برای موتورهای جستجو و… بر کیفیت و موفقیت یک وب سایت تاثیرگذار می باشند. یکی از نکات مهم برای داشتن یک سایت موفق و حرفه ای انتخاب فضای میزبانی (HOST) از یک شرکت معتبر ارائه دهنده هاست یا اصطلاحا هاستینگ است. خرید یک هاست نامناسب می تواند علاوه بر ایجاد زحمت مشکلات گاها غیر قابل جبرانی را برای سایت شما بوجود آورد.


سابقه کاری شرکت ارائه دهنده خدمات میزبانی :

این مسئله بسیار مهم است که از امن بودن مکان نگهداری اطلاعات خود اطمینان داشته باشید و در صورت بروز هرگونه مشکلی بتوانید براحتی آن را پیگیری نمایید. بهتر است که از شرکت های داخل کشور خرید نمایید زیرا با وجود تحریم ها و مشکلات تبادل ارز ممکن است برایتان مشکلاتی پدید آید و در صورت ایجاد مشکل ارتباط با شرکت های داخلی به مراتب راحت تر است.

در ایران شرکت های خوب و متعهدی فعالیت دارند که می توانید به آنها اعتماد کنید و ایمان داشته باشید که در هنگام اشکالات فنی و… احساس مسئولیت کرده و خدمات پشتیبانی مناسب را ارائه می دهند.

اما چگونه این شرکت ها را پیدا کنیم؟ اینکار بسیار ساده است شما با مراجعه به انجمن ها و جستجو در اینترنت می توانید با مشتریان این شرکت ها ارتباط برقرار کنید و از آنها در مورد اینکه آیا خدمات مناسب و قابل قبولی دریافت کرده اند پرس و جو نمایید. برخی سایت های معتبر نیز این شرکت ها را بنا به خدمات بهتر رتبه بندی کرده اند. برای پی بردن به قدمت کار یک شرکت می توانید دامنه (domain) آن را نیز بررسی کنید برای مثال در سایتی نظیر domaintools.com می شود اطلاعات جامعی در مورد صاحب امتیاز دامنه و تاریخ ثبت آن و… دریافت کرد.

توجه داشته باشید که از یک شرکت ثبت شده و دارای آدرس و شماره تلفن واقعی و ترجیحا دارای نماد اعتماد خرید نمایید و بهتر است که قبل از خرید هاست، با واحد فروش آن شرکت مشورت کرده و با بیان نوع سیستم و تعداد بازدید کننده خود پیشنهاد مناسب را از خودشان دریافت کنید. حتی اگر وب سایت شما هم در مورد دستگاه تصفیه آب باشد باید این مسائل را هم بر روی آن پیاده سازی نمود.میزان فضا و پهنای باند (BandWidth)

بسته به حجم اطلاعات شما و تعداد بازدید کننده یک سابت، باید اندازه فضا و پهنای باند ماهیانه متناسب خریداری شود. برای مثال اگر شما سایتی دارید که کاربران از آن برای دانلود فایل استفاده می کنند باید هاست مخصوص دانلود خریداری کنید، البته معمولا این نوع سایت ها که منابع زیادی مصرف می کنند به روی سرور اختصاصی و یا سرور مجازی(VPS) قرار داده می شوند و اکثر هاست های اشتراکی قادر به پشتیبانی این نوع سایت ها نیستند .وی پی اس ها و سرورهای اخنصاصی دارای شرایط دیگری هستند که مورد بحث ما نیستند.مکان میزبانی وب :

این موضوع که سایت شما بر روی چه سرور (server) و در کدام کشور نگهداری می شود بسیار مهم است. بنابر تجربیات شخصی اگر میخواهید سرور هاست شما در خارج کشور باشد دیتاسنتر های (Data center) کشور آمریکا برای اینکار انتخاب مناسبی هستند. البته این بدان معنی نیست که سرورهایی که در اروپا قرار دارند مشکلی دارند. ببینید شرکت ایرانی که از آن خرید می کنید نمایندگی کدام دیتاسنتر را دارد، زیرا کیفیت این مراکز داده خارج کشور نیز بسیار مهم است.


در سالهای اخیر مراکز داده (Datacenter) های داخل ایران نیز کیفیت مطلوبی برای سرور های خود فراهم اورده اند که توصیه می شود اگر از نظر تفاوت هزینه مشکلی ندارید از سرورهای داخلی فضای وب خود را تهیه نمایید، زیرا بدلیل نزدیک بودن مکان سرورها از نظر جغرافیایی، سرعت بهتری به کاربران شما ارائه میدهند.مشخصات فنی و قدرت سرورها

توجه داشته باشید که قبل از خرید از قدرت سرور جهت تحمل بار وب سایت خود مطمئن شوید. برای این منظور با بخش فروش شرکت مشورت کنید و مشخصات فنی سرور را بررسی نمایید و اینکه چه تعداد سایت بر روی یک سرور نگهداری می شوند نیز در این امر دخیل می باشد. البته در سایت رسمی این شرکت ها هنگام خرید پلن هایی (plan) بنابر تعداد بازدید و انلاین لحظه ای کاربران شما پیشنهاد شده اند.برای مثال پلن سایت های پربازدید که مختص سایت های با ترافیک روزانه بالا می باشد. با انتخاب مناسب و آگاهی از مقدار مصرف منابع توسط وب سایت خود می توانید در هزینه ها صرفه جویی کنید و از کارکرد بدون مشکل آن اطمینان حاصل نمایید.پشتیبانی فنی توسط شرکت ها :

پشتیبانی و پاسخگویی سریع و صحیح توسط کادر فنی باتجربه یکی از مواردی است که شما را در پیشبرد وب سایتتان همراهی می کند .بدیهی است که یک مدیر سایت لزوما نباید اطلاعات فنی بالایی از پیکربندی و رفع مشکلات فنی سرور داشته باشد و اینکه دسترسی به این تنظیمات برای شما محدود شده است! پس باید واحد پشتیبانی فنی بتواند سریع و براحتی این موارد را تنظیم و سرور را با تمامی سایت های موجود در آن هماهنگ کند به نحوی که تمامی آنها بالاترین سرعت و امنیت را داشته باشند.

بروز رسانی سیستم عامل سرور و پیکربندی صحیح ان و در نهایت ایجاد امنیت برای سایت ها از مواردی است که بر عهده بخش فنی است (امنیت اسکریپت و سیستم سایت شما شامل این بحث نمی گردد)کنترل وضعیت سرور بر روی شبکه اینترنت :

سروری که هاست شما بر روی آن قرار دارد باید وضعیت نرمالی در شبکه جهانی داشته باشد یعنی در تمام نقاط جهان قابل مشاهده باشد و اصطلاحا پینگ (Ping) شود. برای کنترل این امر نیز می توانید به وب سایت هایی که این خدمات را بصورت انلاین ارائه می دهند مراجعه نمایید مانند HostTracker monitoring service .این سامانه بصورت آنلاین دامنه یا آیپی شما را چک می کند و نتیجه را بصورت یک لیست به شما نشان میدهد و به شما می گوید که در نقاط مختلف جهان با چه سرعت و کیفیت قابل دسترس هستید. اگر مواردی مبنی بر وجود خطا مشاهده کردید باید با هاستینگ خود صحبت کنید تا دی ان اس (DNS) ها و موارد دیگر را بررسی و مشکل را برطرف نماید.تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت شما :

یکی از خدمات مهمی که باید از یک شرکت ارائه خدمات میزبانی انتظار داشت پشتیبان گیری مرتب و نگهداری نسخه پشتیبان اطلاعات سرور در جای مطمئن است تا در صورت بروز هرگونه اتفاق و از بین رفتن اطلاعات شما براحتی بتوان آنرا جایگزین کرد .این پشتیبان گیری (Backup) باید با فواصل مشخص و ترجیجا نزدیک به هم مثلا هر 24 ساعت یکبار انجام شود، البته برای وب سایت هایی که اطلاعات آن دائما در حال بروز شدن نیست این فاصله زمانی می تواند بیشتر باشد و در صورت کم بودن حجم آن بهتر است خودتان یک نسخه پشتیان نزد خود نگهدارید ،اما برای سایت هایی که مرتبا در حال بروز شدن هستند مانند سایت آگهی24 که کاربر محور می باشد، این پشتیبان گیری باید در روز 2 بار تکرار شود تا در هنگام ایجاد مشکل کمترین صدمه به اطلاعات آن وارد شود.آپ تایم (Uptime) بالا :

اصطلاح آپتایم به این معنی است که سرور میزبان باید کمترین زمان قطعی از شبکه را داشته باشد و دائما در دسترس باشد زیرا قطع شدن سرور از شبکه صدمات زیادی به میزان کارآیی و امتیاز سایت شما در موتورهای جستجو میزند و باعث از بین رفتن اعتبار و افت بازدید آن می شود. حتما در تبلیغات این شرکت ها این عدد را مشاهده کرده اید و یکی از معیارهای کیفیت بالای خدمات اینگونه شرکت ها این عدد است که معمولا با 99% و یا اغراق آمیزتر 100% نمایش داده می شوند

منبع: هاست
+ نوشته شده در دوشنبه 28 تير 1395ساعت 14:39 توسط داریوش ببریان | | تعداد بازدید :

مخفی کردن فایلها و پوشه ها در اندروید

علاوه بر نرم افزارهایی که می توانند فایلها و پوشه ها را در اندروید پنهان کنند، یک روش دیگری وجود دارد که بدون نرم افزار و به سادگی می توان اطلاعات خصوصی خود را از دید دیگران مخفی ساخت. برای این کار مراحل گفته شده را در گوشی هوشمند خود انجام دید.مرحله اول: ساخت یک پوشه اختصاصی پنهان!تنها یک پوشه بسازید و یک نقطه شبیه به عکس زیر در ابتدای نام آن پوشه بگذارید. اصلا مهم نیست که چه اسمی برای آن پوشه انتخاب می کنید، فقط یک نقطه را در ابتدای اسم بگذارید.


با اینکار به صورت پایه ای به اندروید دستور داده می شود که این پوشه را فراموش کند و هیچوقت به داخل آن نگاه نکند. البته باید توجه داشته باشید که تنها مدیریت کننده های فایل و بعضی ابزار های سیستمی از وجود این پوشه آگاه می شوند. بدین معنی که اطلاعات قرار داده شده در این پوشه پنهان هیچگاه در گالری، پخش کننده های صوتی و تصویری، کلاینت های ایمیل، ویرایشگر های اداری و اپلیکیشن هایی به این شکل، به هیچ وجه نمایش داده نمی شود.مرحله دوم: پنهان کردن فایل ها!کار یا کارهای بعدی که پیش رو داریم پنهان کردن فایل های مدیا در پوشه ای است که هم اکنون ساختیم. کار خیلی ساده است. مراحل را می توانید در تصاویر زیر مشاهده کنید.


رای انجام اینکار ما باید فایلی با نام nomedia. در درون پوشه قبلی بسازیم. این فایل هیچگونه چیز اضافی یا محتویاتی ندارد و تنها یک فایل ساده خالی با اسم nomedia. است. با ساخت این فایل تمام فایل های مدیا (عکس ها و ویدیو ها) از هر اپلیکیشنی که بخواهد با این پوشه تعامل داشته باشد، پنهان می شود.مطمئن شوید که ویژگی نشان دادن یا مخفی کردن فایل ها و فولدر ها در درون برنامه مدیریت فایل (فایل منیجر) شما فعال باشد، زیرا در غیر این صورت شما دیگر نمی توانید به فایل های خود دسترسی پیدا کنید.در واقع سخت ترین بخش در این فرآیند پنهان کردن فایل ها و پوشه ها، پیدا کردن فایل منیجر یا مدیریت کننده فایلی است که شما از کار کردن با آن لذت ببرید. اگر گوشی هوشمند یا تبلت شما از داشتن یک فایل منیجر قوی بی بهره است، اپلیکیشن ES File Explorer را امتحان کنید. این برنامه کاملا رایگان است، ویژگی های مفید زیادی دارد، دارای امتیاز بسیار بالایی در گوگل پلی است و بیش از ۳۰ زبان را پشتیبانی می کند.برای مخفی کردن فایلها نیز می توانید به روش زیر عمل کنید:ابتدا وارد فایل منیجر خود شوید

فایل موردنظر خود را پیدا کنید.


به ابتدای نام فایل یک نقطه اضافه کنید.

کنون فایل شما مخفی شده است.برای دیدن فایلی که مخفی کرده اید کافییست روی دکمه که نشانه گذاری شده کلیک کنید و گزینه Show Hidden Files رو انتخاب کنید.


فایل شما نمایش داده می شود

+ نوشته شده در دوشنبه 28 تير 1395ساعت 14:33 توسط داریوش ببریان | | تعداد بازدید :

درباره مراحل ابتدایی طراحی سایت چه میدانید؟

اگر درباره مراحل اولیه طراحی یک سایت اطلاعات کافی ندارید حتما این مقاله را مطالعه کنید، در این مقاله مراحل مختلف طراحی سایت به طور کامل توضیح داده شده است.
طراحی صفحات وب در اصل یک هنر است که در عین حال جنبه های فنی فراوانی نیز دارد. هدف هر طراح وب سایت موفق برقراری ارتباط مناسب با مخاطبین سایت و انتقال پیام سایت و پاسخگویی مناسب و شفاف به کاربران سایت و جلب رضایت آنها است.جنبه های فنی طراحی وب سایت در واقع شیوه های پیاده سازی عناصر مختلف یک وب سایت است تا وب سایت با سرعت مناسب بر روی مرورگر مخاطبین نمایش یابد و در عین حال کارآمد و با امنیت مناسب همراه باشد. در واقع یکی از عناصر مهم در طراحی یک وب سایت روان شناسی طراحی صفحات وب است. برای طراحی یک وب سایت موفق مانند هر کار دیگری باید مراحلی را به ترتیب و با دقت و دانش کافی طی کرد تا نهایتا طراحی یک سایت موفق را محقق شود.
مرحله اول طراحی سایت : نیازسنجی
در اولین مرحله از طراحی یک وب سایت باید مشخص کنید که هدف از طراحی وب سایت مورد نظر چیست. در این مرحله بایستی با مالک وب سایت و یا افراد مطلع درباره زمینه فعالیت وب سایت صحبت و تبادل اطلاعات نمایید. پاسخ هایی که باید در این مرحله به آنها پاسخ داده شود عبارتند از:
· وب سایت مورد نظر شما جزو کدام دسته از وب سایت های اینترنتی قرار میگیرد؟ آیا وب سایت مورد نظر بیشتر جنبه اطلاع رسانی دارد یا جنبه های دیگری مانند فروش کالا و خدمات و یا سرگرمی و به اشتراک گذاری نظرات کاربران و ... مورد نظر برای طراحی وب سایت است؟

· مخاطبین وب سایت شما چه افرادی هستند؟ آیا مراجعه کنندگان به وب سایت مورد نظر افراد عام جامعه هستند و یا قشر خاصی از جامعه مورد توجه هستند؟ به عنوان مثال دانشجویان، پزشکان ، تجار و یا ...
· برآورد اولیه از تعداد مخاطبین سایت و همچنین حجم اطلاعات موجود در سایت. آیا وب سایت مورد نظر برای طراحی جزو سایت های اینترنتی شخصی و کوچک با تعداد بازدیدکنندگان نسبتا محدود طبقه بندی میشود و یا مورد استفاده افراد زیادی قرار خواهد گرفت؟ برای مثال وب سایت یک شرکت تجاری که به تازگی کار خود را آغاز کرده است در بدو راه اندازی بازدیدکننده چندانی نخواهد داشت اما وب سایتی که برای یک مدرسه یا مجموعه آموزشی جهت درج نمرات دانش آموزان راه اندازی میشود قطعا با مراجعین بیشتری در بدو راه اندازی وب سایت مجموعه آموزشی یا مدرسه روبرو خواهد بود.

مرحله دوم طراحی وب سایت : تهیه طرح اولیه سایت و ظاهر آن!
پس از کسب اطلاعات اولیه درباره طراحی سایت حالا میتوانید با توجه به اطلاعات دریافتی در مرحله اول وارد مرحله بعدی طراحی سایت شوید.
· بخش های مختلف سایت را مشخص کنید. حالا باید بخش های اصلی و فرعی سایت را مشخص نمایید. به عنوان مثال یک سایت فروش لپ تاپ را در نظر بگیرید. قسمت اصلی این وب سایت در واقع ارائه اطلاعات درباره لپ تاپ های موجود جهت ارائه و یا فروشگاه آنلاین است و میتوان برای جلب بیشتر مخاطبین یک بخش فرعی برای دانلود درایورها و نرم افزارهای جانبی در نظر گرفت.
· ساختار اصلی سایت خود را مشخص کنید. شما باید به عنوان طراح سایت ارتباط منطقی و راحتی را میان صفحات و بخش های مختلف سایت ایجاد کنید تا مخاطبین در سایت دچار سردرگمی نشوند.

مرحله سوم از مراحل طراحی سایت طراحی وب سایت است: انتخاب دامنه و میزبانی وب !
شاید انتخاب نام دامنه مهمترین بخش طراحی یک وب سایت باشد. دامنه ای کوتاه ، مرتبط با موضوع سایت ، بدون کاراکتر اضافی و یا کلمه ای که برای مخاطبین آشنا و مشخص باشد میتواند بصورت پیش فرض موفقیت شما را دوچندان کند! بعد از انتخاب نام دامنه ، انتخب پسوند آن است که باید هماهنگ با نوع کار و شرکت و یا... شما باشد. البته خرید یک دامنه ir. هم خالی از لطف نیست و حداقل در ایران شناس بوده و به سایت شما اعتبار میبخشد.
شما میتوانید دامنه های مورد نظر خود را در بخش جستجوی دامنه پورتال مشتریان سامانه گستر آکو بررسی نموده و در صورت تمایل بصورت آنلاین خریداری نمایید.
* قابل توجه است که سامانه گستر آکو تمام دامنه های سفارش داده شده را به نام خود مشتری ثبت نموده و هیچ محدودیتی در انتقال ، تمدید و... نخواهد بود.
میزبانی وب هم منظور فضایی است که قرار است سایت شما در آنجا راه اندازی شود. تمام سرور های سامانه گستر از سیستم عامل لینوکس استفاده نموده که همین امر باعث افزایش بازدهی ، سرعت و آپتایم و در نهایت امنیت آنها نیز میشود. محل دیتاسنترهای سرورهای سامانه گستر آکو در ایران - افرانت- و در امریکا - جکسونویل میباشد. برای سایت های دولتی و رسمی سرورهای ایران پیشنهاد شده و برای سایت های چند زبانه و یا با ترافیک بالا ، سرورهای خارج کشور پیشنهاد میشوند.
فضای هاست و پهنای باند انتخابی شما بستگی به حجم اطلاعات و تعداد بازدید وب سایت شما داشته و شما میتوانید با توجه به موارد مذکور پکیج مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
* قابل توجه است که شما در هر زمانی میتوانید بصورت آنلاین پکیج خود را به نسخه های بالاتر ارتقا دهید.
شما میتوانید لیست پکیج های میزبانی وب را از این بخش ببینید.

مرحله چهارم طراحی وب سایت : تهیه مطالب و محتوا سایت
حالا شما به مرحله پیاده سازی و طراحی نهایی وب سایت نزدیک شده اید و باید محتوا مورد نظر برای درج در بخش ها و صفحات گوناگون وب سایت را آماده کنید. محتوا یک وب سایت میتواند شامل موارد زیر باشد:
· متن سایت : که میتواند شامل نوشته ها و یا اسناد متنی قابل دانلود باشد
· فایل های مالتی مدیا : مجموعه ای از تصاویر و یا فایل های صوتی و تصویری را شامل میشود که مرتبط با مطالب و یا محصولات و خدمات سایت انتخاب و عرضه میشوند.
· فایل های اجرایی : شامل درایورها و یا افزونه های و نرم افزارهای گوناگون مرتبط با زمینه فعالیت سایت

مرحله پنجم طراحی وب سایت : پیاده سازی وب سایت
حالا با استفاده از تمامی اطلاعات و موارد جمع آوری شده در مراحل اول و دوم نوبت به ایجاد و یا همان طراحی سایت مورد نظر رسیده است اما پیش از باید به سئوال های زیر پاسخ داده شود:
· با توجه به اطلاعات جمع آوری شده ، پیاده سازی و طراحی وب سایت با استفاده از چه ابزار و نرم افزارهایی قابل انجام است؟
· کدام یک از ابزارها و نرم افزارها ، ایجاد و راه اندازی سایت مورد نظر را با بهترین کیفیت ، کمترین زمان و بالاترین میزان امنیت به دنبال دارد؟
· آیا با توجه به اطلاعات جمع آوری شده و برآوردهای طراحی سایت نیاز به سخت افزار و یا ابزار خاصی دارید؟

مرحله ششم طراحی وب سایت : اشکال زدایی و توسعه وب سایت
پس از آن که اطلاعات و محتوای مورد نظر بر روی سرور سایت قرار گرفت وقت آن رسیده است تا میزان تطابق وضعیت سایت با نیازهای اولیه سایت مورد بررسی قرار گیرد. این بررسی ها به مدیران سایت کمک میکند تا برای ایجاد تغییرات در ساختار اصلی سایت و همچنین توسعه آن در آینده تصمیمات بهتری بگیرند..
+ نوشته شده در دوشنبه 28 تير 1395ساعت 14:07 توسط داریوش ببریان | | تعداد بازدید :